
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.2 pF |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11520
Ext.Price$0.11520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11520 | $0.11520 |
| 10 | $0.10147 | $1.01470 |
| 50 | $0.08938 | $4.46900 |
| 100 | $0.07768 | $7.76800 |
| 500 | $0.06751 | $33.75500 |
| 1000 | $0.06290 | $62.90000 |
| 3000 | $0.05860 | $175.80000 |
| 5000 | $0.05468 | $273.40000 |
